Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Zapisz sie do klubu i skorzystaj ze stalej 5% zniżki na wszystkie produkty.
Eco leaf

Domowe biuro

domowe biuro z plakatami w drewnianych ramach
2020-10-27 15:57:27

Jak urządzić biuro? Przestrzeń do pracy musi być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Jak stworzyć ją we własnym domu? Mamy dla Was kilka, świetnych wskazówek.

Niestety w związku z sytuacją pandemiczną, wielu z nas pracuje z domu. Takie rozwiązanie z jednej strony zapewnia nam bezpieczeństwo, z drugiej stwarza nowe wyzwania. Home office, czyli wykonywanie obowiązków z domu wiążę się z potrzebą zaaranżowania miejsca do pracy we własnym mieszkaniu. Nie zawsze jest to jednak łatwe. Nie każdy dysponuje na tyle dużym metrażem, by móc wydzielić specjalną część biurową. Szczególnie trudne zadanie mają rodzice. Jak skupić się na obowiązkach zawodowych, kiedy maluchy harcują?

Jak skupić się na pracy będąc rodzicem?

Niestety Was rozczarujemy. Nie znamy idealnego sposobu, jednak dysponujemy kilkoma pomysłami na zajęcie dzieci, którymi chętnie się podzielimy. Pomogą one Wam choć na chwile zająć dzieci i skupić się na obowiązkach biurowych.

Urządź kącik artystyczny

Uwielbiamy zabawy, które rozbudzają dziecięcą kreatywność i kształtują poczucie estetyki. Możesz rozłożyć na stole akcesoria plastyczne, duży brulion i podać dzieciom temat rysunku, np. Za co lubię jesień. Takie zadanie na pewno zajmie je przez dłuższy czas, który dodatkowo spędzą na twórczej, rozwijającej zabawie.

Kącik czytelniczy

Równie dobrym dla rozwoju dzieci zajęciem jest urządzenie kącika czytelniczego. Jeżeli masz starsze dzieci, stwórz im wygodne miejsce przy dobrym oświetleniu i zróbcie czytelniczy maraton. Możesz ułożyć kocyk i poduszki na ziemi, przygotować przekąski i oczywiście książeczki. Gotowe! Maluchy na pewno będą zachwycone, a Ty zyskasz trochę czasu na pracę.

Filmy edukacyjne lub przyrodnicze dla dzieci

Rysunki i czytanie już się znudziły? Mamy jeszcze jeden sposób, który spodoba się rodzicom i ich pociechom. Zamiast włączyć kanał z bajkami dla dzieci, wybierz filmy edukacyjne przeznaczone dla najmłodszych. Polecamy szczególnie filmy przyrodnicze, które wykształcą w dzieciach miłość do natury, zrozumienie jej oraz postawę ekologiczną.

Więcej o pomysłach na kreatywne zabawy z dziećmi przeczytasz tu. Zapraszamy!

Jak skupić się na pracy?

W domu czeka na nas mnóstwo rozpraszaczy, przy których bardzo trudno skupić się na wykonywanych zadaniach. Jak zaaranżować przestrzeń tak, by móc wykreślić wszystkie pozycje z listy zadań? Na to też mamy kilka sposobów!

Najważniejsza jest organizacja! Przed rozpoczęciem wykonywania obowiązków, przygotuj sobie miejsce podobne do tego, przy jakim pracujesz w biurze i sporządź listę zadań na cały dzień. Nastaw tę samą stację radiową, zaparz kawę lub herbatę, zadbaj też o to, by gotowe posiłki czekały już w lodówce. Dzięki odtworzeniu atmosfery miejsca pracy łatwiej skupisz się w domu. Dobrym pomysłem jest też normalny, codzienny ubiór. Praca w ulubionym dresie kusi i na pewno jest wygodniejsza, ale niekoniecznie dobrze wpływa na produktywność. Jeżeli w pracy nie posługujesz się telefonem, postaraj się zostawić go poza zasięgiem ręki. Dzięki temu nie złapiesz się na przeglądaniu aplikacji czasie, w którym powinieneś pracować.

W jakim miejscu przygotować domowe biuro?

Zwróć uwagę na oświetlenie. Najlepiej przebywać w pomieszczeniu, które jest dobrze nasłonecznione i naturalnie jasne. Jeżeli nie masz biurka, usiądź przy stole. Jeżeli w Twoim mieszkaniu brakuje takiej przestrzeni lub wynajmujesz tylko pokój, koniecznie usiądź w wygodnej, prostej pozycji, a komputer umieść na twardej powierzchni, najlepiej specjalnej podkładce lub ewentualnie twardej książce. Brak nasłonecznionego miejsca możesz zrekompensować lamką, jednak pamiętaj o ekologicznej żarówce!

Jak ozdobić domowe biuro?

Kolory

Najlepiej sprawdzą się stonowane, jasne barwy. W zależności od branży, w której działasz, możesz też postawić na odważniejsze barwy. W branży kreatywnej na przykład sprawdzą się zdecydowane, pomarańczowe akcenty - dodadzą wnętrzu kreatywnej energii, która zainspiruje Cię do twórczych działań. Jeżeli pracujesz w branży finansowej lub medycznej postaw na niebieskie odcienie - profesjonalne i uniwersalne.

Dekoracje

Biuro warto ozdobić plakatami nawiązującymi do działalności firmy lub stylu, w jakim wykończone jest wnętrze. Naszą ulubioną dekoracją są ekologiczne plakaty Nilami! Szczególnie polecamy minimalistyczne plakaty z kolekcji One Line, Plakaty Black and White oraz Plakaty Plany miast. Sprawdź całą kolekcję i wybierz coś idealnego do swojego biura. Przestrzeń biurową od reszty mieszkania świetnie oddzielą tapety. Kawałek zdobnego materiału pięknie odświeży wnętrze, wprowadzając nowe struktury i wzory. Koniecznie obejrzyjcie naszą ofertę ekologicznych tapet.

Namiastka natury

Rośliny to wspaniały pomysł na funkcjonalną ozdobę, która oczyści powietrze, rozbudzi kreatywność pracowników i sprawi, że w pomieszczeniu będzie się przyjemniej przebywać. Pięknie i ekologicznie - tak, jak lubimy najbardziej! Więcej o roślinach, które świetnie sprawdzają się w mieszkaniach znajdziesz w artykule o stylu urban jungle.

Koniecznie przeczytaj też nasz artykuł o aranżacjach miejsc do nauki dla dzieci.