Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Zapisz sie do klubu i skorzystaj ze stalej 5% zniżki na wszystkie produkty.
5% rabatu dla klubowiczów
Darmowa dostawa powyżej 200 zł!
90 dni na zwrot
Eco leaf

Ekologiczne mieszkanie

2020-01-16 15:06:22

Jak żyć bardziej ekologicznie?

Ekologia to nie tylko moda, ale też konieczność. Na nasze zdrowie wpływa bardzo wiele czynników. Nie ograniczają się one jedynie do racjonalnej diety i sportu. Ważnym elementem, znacząco oddziałującym na samopoczucie człowieka jest także otoczenie, w którym się znajduje. Niestety nie każdy może cieszyć się czystym powietrzem i bliskością natury. Mieszkańcy dużych miast borykają się z problemem smogu, negatywnie wpływającym na środowisko naturalne i nasze zdrowie. Jak w takich warunkach żyć ekologicznie? Przygotowaliśmy krótki poradnik z kilkoma radami, które Ci w tym pomogą.

Małe, codzienne zmiany

Weź na zakupy własne, wielorazowe woreczki, segreguj śmieci, weź krótszy prysznic, zamień plastik na papier lub szkło, inwestuj w jakościowe przedmioty, które posłużą Ci przez długie lata. Wybierz rower albo komunikację miejską, zamiast samochodu. Same oczywistości? Tak, ale niestety najczęściej zaniedbywane. Pamiętaj, że nawet takie małe zmiany w duchu less waste, mogą znacząco poprawić stan naszej planety!

Zadbaj o swoją przestrzeń

Twoje mieszkanie to Twoja oaza. Zadbaj o to, by była bezpieczna i piękna! Wypełnij ją roślinami, postaraj się znaleźć meble z drugiej ręki, a podczas prac wykończeniowych postaw na jakość. Urządzając swoje wnętrze nie kieruj się aktualną modą, ale własnymi potrzebami i gustem. Taki dom będzie cieszył oko przez długie lata!

Kupuj odpowiedzialnie

Jeżeli potrzebujesz nowych rzeczy spróbuj wykonać je sam, albo wybierz polskich producentów – w ten sposób nie przyczynisz się do wydzielania szkodliwych spalin podczas transportu i wesprzesz rodzimą gospodarkę.

Unikaj toksycznych materiałów

Podczas zakupów zwróć uwagę na to czy produkt jest pozbawiony toksycznych substancji i bezpieczny dla zdrowia. Najlepiej wybierać certyfikowane materiały, posiadające odpowiednie atesty i przyjazne środowisku.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pomysły - napisz do nas! Wspólnie zadbajmy o naszą planetę!