Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Zapisz sie do klubu i skorzystaj ze stalej 5% zniżki na wszystkie produkty.
5% rabatu dla klubowiczów
Darmowa dostawa powyżej 200 zł!
90 dni na zwrot
Eco leaf

Gwiazdy na wyciągniecie ręki

Tapeta Space Rocket szara tapeta dla dzieci, tapeta kosmos
2020-07-24 13:40:47

Gwiazdy na wyciągniecie ręki – kosmiczna tapeta w pokoju dziecka

Istnieje coś bardziej fascynującego niż kosmos? Od zarania dziejów ludzie spoglądali w gwiazdy i starali się zrozumieć czym jest to, co znajduje się nad nami. Pierwsze znane teorie wskazywały na siedzibę bóstw? Najpierw powstawały rozliczne teorie, tworzone na podstawie obserwacji prowadzonych z poziomu Ziemi. Później, wraz z rozwojem narzędzi, modyfikowano zakładane wcześniej tezy i udowadniano nowe. W końcu, pod koniec lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku, ludzkość zaczęła czynnie eksplorować przestrzeń kosmiczną.

Historia kosmicznych podbojów

Zaczęło się od Sputnika - wystrzelonego przez ZSRR, pierwszego sztucznego satelity Ziemi. Jeszcze w tym samym roku w kosmos poleciał pierwszy pies - Łajka. Cztery lata później dokonała tego pierwsza ludzka załoga pod przywództwem Jurija Gagarina. Rok 1969 to natomiast data pierwszego lądowania na Księżycu, czyli słynna misja statku Apollo 11, dowodzona przez Neila Armstronga. Od tych przełomowych wydarzeń, inaugurujących ludzką ekspansję wszechświata, minęło już pół wieku. Przez ten czas astronomia wciąż się rozwijała. Jednak z uwagi na sytuację polityczną, rozwój stał się mniej dynamiczny i zacięty.

Przyszłość

Turystyka kosmiczna jest popularnym tematem w dyskusji o możliwościach rozwoju tego sektora gospodarki. Co więcej,  jak najbardziej realnym. Pierwszy taki lot kosmiczny odbył się już w 2001 roku. Czy loty w kosmos mają szansę stać się w najbliższym czasie tak popularne jak loty samolotem? Niestety nie. Wciąż na drodze stoi nam mnóstwo ograniczeń. Pierwszym z nich są ogromne koszty, które generują pozaziemskie wyprawy. Po drugie, ludzki organizm nie jest przystosowany do warunków panujących w kosmosie - jest to ogromny wysiłek i bardzo duże ryzyko dla organizmu, czemu nie każdy będzie w stanie stawić czoła. Należy też pamiętać, że loty w kosmos są po prostu niebezpieczne,  dlatego wciąż nie mogą się odbywać na szeroką skalę. Wygląda na to, że na razie będziemy musieli zadowolić się odysejami kosmicznymi wyświetlanymi w kinach, które swoją drogą przeżywają swój renesans, albo z naszą pomocą, zamienić wnętrze swojego mieszkania w statek kosmiczny. Niezapomniane widoki gwarantowane!

Na prawdziwy lot w kosmos większość z nas będzie musiała jeszcze trochę poczekać, ale mamy dla Ciebie substytut. Tapeta Space Rocket Nilami będzie wspaniałą ozdobą w pokoju dziecka, które marzy o zostaniu astronautą. Wzór utrzymany w szarościach przedstawia statki kosmiczne i planety.