Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Zapisz sie do klubu i skorzystaj ze stalej 5% zniżki na wszystkie produkty.
5% rabatu dla klubowiczów
Darmowa dostawa powyżej 200 zł!
90 dni na zwrot
Eco leaf

Powrót do szkoły z Nilami: Jak nauczyć dziecko utrzymywania porządku?

Tapeta Glade beauty z kolekcji dziecięcej Nilami, pokój dziecka
2020-08-24 09:08:15

Jak nauczyć dziecko utrzymywania porządku w swoim pokoju?

Wszyscy rodzice wiedzą jak częstym i trudnym do opanowania zjawiskiem jest bałagan w pokoju dziecka. Naszym pociechom niekiedy trudno jest odróżnić porządek od bałaganu i nabyć nawyk sprzątania po sobie. Naukę warto przeprowadzać stopniowo. Najpierw jako formę zabawy, później w formie prostych obowiązków domowych. 

Jak zachęcić dziecko do sprzątania?

Obiecywanie nagród za wykonanie obowiązków może wydawać się dobrą metodą, ale na dłuższą metę nie jest to skuteczne rozwiązanie. Warto zastosować inne sposoby - na przykład sprzątanie w formie zabawy. Włączcie wesołą muzykę i wspólnie zabierzcie się do pracy. Miło spędzony, wspólny czas i efekt gwarantowany!

Dobra organizacja kluczem do sukcesu

Żeby dziecko zrozumiało czym jest porządek, musi wiedzieć jak go utrzymywać. Wszystko w jego pokoju powinno mieć ustalone, stałe miejsce. Warto posortować rzeczy jego według określonych kategorii i trzymać w podpisanych pojemnikach. W ten sposób zawsze będzie wiadomo, gdzie odłożyć ulubioną zabawkę czy książeczkę.

Własny kącik dziecka

Utrzymanie porządku jest dla dziecka sporym, ale ważnym wyzwaniem. Warto pomóc mu również pięknie dekorując jego przestrzeń, zachęcając tym samym do sprzątania. Nadchodzący rok szkolny będzie inny niż dotychczasowe, a dzieci spędzą więcej czasu w domu niż zazwyczaj, dlatego szczególnie teraz urządzenie pokoiku bezpiecznego i dopasowanego do potrzeb dziecka jest tak ważne. Sprawdź nasze kolekcje dziecięce: plakaty, obrazy na płótnie, miarki wzrostu oraz tapety. Wybierzcie najpiękniejsze wzory i cieszcie porządkiem!