Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Zapisz sie do klubu i skorzystaj ze stalej 5% zniżki na wszystkie produkty.
Eco leaf

Jak pakujemy Wasze zamówienia

2020-10-08 12:38:42

Zero waste, czyli zerowa produkcja śmieci, to ideał do którego powinniśmy dążyć, jednak jest to spore wyzwanie. Uważamy, że do zmiany prowadzą małe kroczki. Mamy nadzieję, że kiedyś uda nam się opracować strategię, która pozwoli na wysyłkę naszych produktów bez produkowania żadnych odpadków, tymczasem stawiamy na ekologiczne materiały i jak najniższe zużycie. Podejście less waste, które reprezentujemy to sposób na życie w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i rozsądne podejście do zakupów. Tworzymy produkty najwyższej jakości, które są odporne i posłużą przez długie lata. Też starasz się żyć w zgodzie z zasadami less waste? Dzisiaj pokażemy Wam jak pakujemy zamówienia do wysyłki i poradzimy jak wykorzystać je ponownie lub posegregować. Do dzieła!

W co pakujemy paczki

Podczas pakowania Waszych zamówień kierujemy się dwiema zasadami - ma być solidnie i ekologicznie. Opracowaliśmy eko sposób, dzięki któremu produkty są bezpieczne podczas transportu. Większość produktów pakujemy przede wszystkim w szary papier i kartonowe tuby. Darmowe próbki tapet, plakatów i obrazów przyjdą do Ciebie w papierowej kopercie, którą również możesz ponownie wykorzystać.

Jak je segregować

Jeżeli naszych opakowań nie możesz wykorzystać ponownie, zadbaj o ich poprawną segregację. Usuń z opakowania naszą naklejkę i umieść ją w żółtym koszu na tworzywa sztuczne, papierowe lub kartonowe opakowanie, wrzuć natomiast do niebieskiego pojemnika przeznaczonego na papier.

Ponowne wykorzystanie

Jeżeli opakowanie nie zniszczyło się podczas transportu i otwierania przesyłki, warto zachować je i wykorzystać ponownie, na przykład do zapakowania prezentów. Jeżeli papier ulegnie uszkodzeniu podczas otwierania lub wysyłki, wciąż możesz go użyć. Potnij papier na małe kawałeczki i użyj jako wypełnienia pudełka lub torby z prezentem. Pięknie  ekologicznie!

Co zrobić z próbkami

W naszym sklepie oferujemy możliwość zamówienia darmowych próbek. Wychodzimy z założenia, że dzięki temu macie szanse przemyślenia zakupu i znalezienia idealnego produktu dla siebie, który będzie służył Wam przez długie lata, co w perspektywie czasu okaże się bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Co jednak zrobić z próbkami po wyborze tapety? Mamy na to kilka pomysłów:

Opraw je w ramki

Po oprawieniu w ramy, zadrukowane próbki tapet Nilami, będą piękną ozdobą we wnętrzu, która świetnie nawiąże do tapety znajdującej się na ścianie. Możesz wypełnić nimi całą powierzchnię ramy lub zdecydować się na wycięcie ich w formę passe-partout. Taka dekoracja będzie klasyczna i ponadczasowa, a dodatkowo subtelnie nawiąże do wytapetowanych ścian, tworząc spójną całość.

Kreatywna zabawa z dziećmi

Urządźcie sobie artystyczną zabawę i wykonajcie piękne kartki z użyciem wycinanek z próbek produktów Nilami. Najlepiej zorganizujcie konkurs wśród domowników na najpiękniejszą kartkę i puśćcie wodze fantazji.

Wykorzystanie próbek do stworzenia kartek okolicznościowych

Z próbek mogą też skorzystać dorośli. Piękne wzory tapet Nilami na grubym papierze, idealnie sprawdzą się w roli kartek okolicznościowych. Wystarczy, że odpowiednio je przytniesz i dodasz życzenia. Zero waste w pięknej formie! Moźesz też pociąć próbki w taki sposób, by posłużyły one jako znaczniki przy prezentach.

Scrapbooking - urozmaicenie rodzinnych albumów

Warto zadbać o rodzinne wspomnienia, szczególnie ze w erze cyfrowej, nieczęsto wywołujemy fotografie i tworzymy albumy. Rodzinne pamiątki możesz przechowywać w wyjątkowym albumie stworzonym własnoręcznie. Jak zrobić go nie ponosząc żadnych kosztów? Znajdź nieużywany segregator lub notes, wybierz ulubione zdjęcia i wklej, jednocześnie ozdabiając kartki wycinanymi próbkami, skrawkami papieru, podpisami i naklejkami. To kreatywna zabawa, która przyniesie mnóstwo radości także dorosłym i oderwie od codziennych stresów i zmartwień.

Okładki na dziecięce zeszyty

Co prawda rok szkolny już się rozpoczął, ale pewnie część rodziców wciąż szuka bardziej ekologicznych alternatyw do foliowych okładek na zeszyty i podręczniki dzieci. Możesz użyć w tym celu pozostałości z papierowego opakowania po naszej przesyłce. Wystarczy odpowiednio złożyć papier i ciasno zawinąć w niego notes lub książkę. Teraz możecie ponieść wodze fantazji i dodać ozdoby, rysunki i stworzyć piękne, nowe okładki.

Co zrobić z poprzednią, zniszczoną tapetą?

Niestety wykorzystane tapety nie nadają się do recyklingu, dlatego tak ważne jest, by wybierać te najlepsze jakościowo, które długo nam posłużą. Stare tapety należy wyrzucić do pojemnika z odpadami zmieszanymi, które nie zostaną poddane przetworzeniu. Jeżeli zmieniasz obrazy mamy natomiast lepsze rozwiązanie. Skorzystaj z metod, które opisaliśmy powyżej w zastosowaniu do próbek lub, jeżeli nie masz na to ochoty, spróbuj oddać je komuś, komu się spodobają. Możesz popytać znajomych, sąsiadów, sprzedać za pośrednictwem aukcji internetowej lub wymienić się w lokalnej grupie zero waste.

Masz do nas więcej pytań? Śmiało, napisz do nas maila na adres studio@nilami.pl i przeczytaj inne artykuły o tematyce ekologicznej:

Ekologiczne mieszkanie

Porządki zero waste

Oraz naszą zakładkę Polityka EKO