Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Zapisz sie do klubu i skorzystaj ze stalej 5% zniżki na wszystkie produkty.
5% rabatu dla klubowiczów
Darmowa dostawa powyżej 200 zł!
90 dni na zwrot
Eco leaf

Powrót do szkoły z Nilami: Jak urządzić kącik do nauki dla dziecka

Plakat Czytający miś w pokoju dziecięcym
2020-08-19 12:21:17

Jak wydzielić przestrzeń dla dziecka?

Środowisko w którym dorastamy ma ogromny wpływ na nasz prawidłowy rozwój. Poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji jest dla dziecka niezwykle ważne. Tożsamość i samoświadomość kształtuje się już od pierwszych chwil życia. Dlatego dzieci odczuwają silną potrzebę poznawania siebie, swojej odrębności, talentów i wyjątkowych cech.

Jak zapewnić dziecku najlepsze warunki do budowania własnej tożsamości?

Warto zadbać o to, by każdy maluch miał swoją własną przestrzeń, w której będzie czuł się dobrze i swobodnie. Własny pokój czy kreatywnie zaaranżowany kącik tylko dla niego, w którym będzie mógł rozwijać swoje zainteresowania, bawić się i uczyć. Jak ją przygotować?

Indywidualne podejście

Zadbaj o to, by wypełnić wnętrze ulubionymi przedmiotami dziecka. Niech wszystkie najważniejsze dla niego rzeczy się tam znajdą – ulubione zabawki, książeczki czy ubranka. Warto też ozdobić pokoik zgodnie z zainteresowaniami malucha. Naszą ulubioną propozycją jest dodanie specjalnie personalizowanych przedmiotów. Mogą to być na przykład metryczki, miarki wzrostu z imieniem dziecka czy jego zdjęcia w dużym formacie.

Własne miejsce

Nadchodzący nowy rok szkolny będzie prawdziwym wyzwaniem zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Teraz szczególnie warto zadbać o zaaranżowanie i rozdzielenie przestrzeni do nauki i zabawy w domu. Możesz na przykład podzielić pokój na strefy za pomocą dziecięcej tapety i nawiązującego do niej plakatu bądź obrazu. Niech kolorowa, wytapetowana część pokoju będzie przestrzenią gier i zabaw, a ta spokojniejsza, ozdobiona jedynie obrazkami – nauki.

Proponowane zestawy:

1.     Duet króliczków: Plakat Króliś marzyciel i tapeta Jumpy Trumpy

2.     Urocze sarenki: Plakat Sarenka z motylkiem w duecie z Tapetą Night night

3.     Propozycja idealna dla dziewczynki: Plakat Adelka i nawiązująca do wianka, kwiecista Tapeta Offspring

4.     Misie w roli głównej: Plakat Czytający miś w zestawie z Tapetą Teddy

5.     Leśni przyjaciele: Plakat Lisek i zielona Tapeta Rabbit habit

Takie rozwiązanie pomoże dziecku w budowaniu tożsamości i indywidualizmu oraz wyznaczy jego miejsce kreatywnej zabawy, nauki i poznawania świata. Na jaki zestaw się zdecydujecie?