Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Zapisz sie do klubu i skorzystaj ze stalej 5% zniżki na wszystkie produkty.
5% rabatu dla klubowiczów
Darmowa dostawa powyżej 200 zł!
90 dni na zwrot
Eco leaf

Powrót do szkoły z Nilami: Bezpiecznie i ekologicznie w szkole

Tapeta Vintage Vehicle Nilami dla dzieci, pokój chłopca pojazdy
2020-08-26 17:58:33

Ekologicznie w szkole

W nadchodzącym już wielkimi krokami, roku szkolnym, zaleca się szczególną ostrożność, stąd też ekologia schodzi na dalszy plan. Z uwagi na to, że bezpieczeństwo dzieci jest dla nas najważniejsze, zastanowiliśmy się jak połączyć je z propagowaniem proekologicznej postawy. Przygotowaliśmy dla Was i Waszych pociech kilka prostych wskazówek na to, jak połączyć te dwie kwestie. Okazało się, że da się być ostrożnym, zachowując przy tym ekologiczne nawyki. Zobacz jak:

1.      Własne jedzenie w wielorazowych pojemnikach

Zaleca się by w tym roku szkolnym dzieci przynosiły do szkoły własne jedzenie, przygotowane w domu - to o wiele bardziej eko rozwiązanie, niż kupowanie gotowych produktów w sklepikach lub jedzenie obiadów z plastikowych pojemnikach. W internecie można znaleźć mnóstwo gotowych pomysłów na zbilansowane i smaczne posiłki w formie lunchu dla najmłodszych. Wybierając produkty zwróć uwagę na to, czy jest na nie aktualnie sezon, czy są produkowane w Polsce lub na terenie Europy oraz czy mają zdrowy skład. Najbardziej ekologiczne produkty to te sezonowe, pochodzące z Polski i nie zapakowane w plastikowe opakowanie.

Jak zapakować jedzenie do szkoły?

Najlepiej zaopatrzyć się w bambusowy lub metalowy, wielorazowy pojemnik na lunch. Wybierz taki, który ma kilka przegródek, żeby Twoje dziecko mogło łatwo sięgnąć po kanapkę, przekąskę czy owoc, nie brudząc przy tym rąk. :) Kanapki zamiast folią, owiń wielorazową woskową, owijką - gotowe znajdziesz w internecie, ale możesz też łatwo wykonać je sam - wystarczy, że pokryjesz kawałek bawełnianego materiału roztopionym woskiem. Napoje wlej do szklanej butelki po zużytym soku lub, jeżeli boisz się, że ulegnie ona stłuczeniu - kup metalowy lub bambusowy bidon.

2.      Droga do szkoły

W obecnej sytuacji, nie jest wskazane korzystanie z komunikacji miejskiej, ale nie wszystko stracone - jeżeli odległość do szkoły jest niewielka, pójdźcie do szkoły pieszo. Takie wspólne spacery są wspaniałą okazją do spędzenia miłego poranka i możliwością dotlenienia przed trudami dnia.

3.      Płyny dezynfekujące w wielorazowych opakowaniach

Płyny dezynfekujące to w tym roku konieczność. Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem będzie zrobienie płynu w domu lub kupienie go w dużym opakowaniu, które będziesz mógł rozlewać do mniejszych, wielorazowych pojemniczków, unikając zużywania większej ilości plastiku.

4.      Podręczniki i zeszyty owijane w papierowe okładki

Zeszyty i podręczniki szkolne mają tendencję do szybkiego niszczenia. Świetnie byłoby jednak, gdyby udało je się zachować w dobrym stanie tak, by mogły posłużyć jeszcze kolejnym uczniom. Popularne, foliowe owijki nie są jednak ekologicznym rozwiązaniem, dlatego proponujemy alternatywę przyjazną planecie. Zeszyty i książki owiń w pozostałości po papierze prezentowym - będzie wesoło i kolorowo lub szary papier, którego produkcja jest dużo mniej szkodliwa.

Masz inne pomysły? Napisz do nas, chętnie podzielimy się wiedzą!