Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Zapisz sie do klubu i skorzystaj ze stalej 5% zniżki na wszystkie produkty.
Eco leaf

Powrót do szkoły z Nilami: Miejsce do nauki dla dziecka

Plakat edukacyjny dla dzieci z tabliczką mnożenia Nilami
2020-08-31 12:34:43

Miejsce do nauki dla dziecka

W tym roku powrót do szkoły będzie prawdziwym wyzwaniem. Nowa, trudna sytuacja i model kształcenia stwarza konieczność przygotowania odpowiedniego miejsca do nauki w domu. Jak sprytnie zaaranżować przestrzeń, która zastąpi dziecku sale lekcyjną. Przygotowaliśmy kilka wskazówek.

Biurko

Przede wszystkim ważne jest jego odpowiednie ustawienie – blisko okna, żeby wpadające światło było naturalne. Mebel powinien być odpowiednio dobrany do wzrostu dziecka, ale duże na tyle, by można było na nim umieścić wszystkie potrzebne przedmioty – komputer w odpowiedniej odległości od oczu, przybory do pisania, zeszyty i podręczniki. Blat warto zabezpieczyć przed zabrudzeniami dodatkową matą – przezroczystą lub we wzory podobające się dziecku.

Krzesło

Podobnie jak biurko powinno być przede wszystkim dopasowane do wzrostu dziecka i dostosowane do jego wieku. Warto zainwestować w dobry, certyfikowany produkt, który nie wpłynie negatywnie na postawę dziecka i jego rozwój.

Światło

Najzdrowsze jest to naturalne, dlatego kącik do nauki warto umieścić przy oknie, ale kiedy zrobi się już ciemno, niezbędna okaże się lampka. Ustaw ją po odpowiedniej stronie w stosunku do tego czy dziecko jest prawo czy leworęczne oraz wybierz odpowiednią żarówkę. Energooszczędną i o odpowiedniej mocy tak, by nie szkodziła wzrokowi dziecka.

Dekoracje

Kącik do nauki powinien odpowiadać gustowi dziecka, ale go nie rozpraszać i zachęcać do nauki. Odpowiednio zaprojektowane ozdoby mogą rozbudzać kreatywność dziecka i pomagać mu w zdobywaniu wiedzy. Koniecznie sprawdźcie Plakaty edukacyjne Nilami, które pomogą podczas nauki i które możesz zastosować na różne sposoby – sprawdź nasze pomysły na zabawy z ich pomocą w tym artykule.

Kolory

Najlepiej sprawdzą się jasne odcienie takich kolorów jak zieleń i niebieski. Możesz postawić też na pastele, ale unikaj raczej bardzo nasyconych i ciemnych kolorów. Sprawią one, że dziecku trudniej będzie się skupić. Najlepiej będzie, jeżeli połączysz stonowane, jasne kolory z wielobarwnymi, wesołymi dodatkami.

Miejsce na odpoczynek

Po długim siedzeniu w jednym miejscu, dziecku przyda się trochę ruchu! Zapewnij mu miejsce, w którym będzie miał miejsce na zabawy ruchowe, a najlepiej wybierzcie się na spacer.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!