Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej AKCEPTUJĘ
Zapisz sie do klubu i skorzystaj ze stalej 5% zniżki na wszystkie produkty.
Eco leaf

Światowe metropolie na planach miast Nilami

Plan miasta Paryż w drewnianej ramie
2020-07-24 15:07:31

Światowe metropolie na mapach Nilami

Dużo pisaliśmy już o pięknie natury, nadszedł czas na docenienie wielkomiejskiej urody. A jest się czym zachwycać! Zarówno miasta, posiadające długą historię, jak i te nowoczesne, mają w sobie wiele uroku i jeszcze więcej historii do opowiedzenia. Daj się porwać przygodzie i przespaceruj uliczkami najpiękniejszych miast świata. Przedstawiamy nasz subiektywny spis najpiękniejszych miast świata.

Rzym jest nazywany wiecznym miastem. To świadectwo historii zapisane w starych murach. Jedno z najstarszych miast na świcie. Zostało założone w 753 roku p.n.e. przez legendarnego króla miasta - Romulusa.  Dzisiaj Rzym jest zamieszkiwany przez prawie trzy miliony osób. To miasto sztuki, w którym duch starożytności łączy się z nowoczesną architekturą. Uliczki Rzymu są przepełnione gwarem i kolorami, nasycone energią i zapachem włoskiego espresso. Można wyobrazić sobie lepszą mieszankę? Przedłuż swoje rzymskie wakacje i przenieś słoneczną stolicę Italii do swojego wnętrza za pomocą mapy miasta!

Plan miasta Rzym

Paryż to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miast świata. Ulubione miejsce zakochanych. Niewyczerpane źródło inspiracji artystów. Stolica mody i kabaretu! Perła europejskiej architektury i sztuki. To tylko wybrane przymiotniki, którymi można opisać stolicę Francji. Korzeni miasta należy szukać w czasach starożytnych, jednak jego rozkwit sięga czasów średniowiecznych, kiedy zaczęło zyskiwać na światowym znaczeniu, by przez wiele lat, aż do dwudziestego stulecia, uchodzić za stolicę świata. Dziś Paryż, którego obszar metropolitarny zamieszkuje ponad 10 milionów ludzi, zachwyca urokiem, różnorodnością i artystycznym duchem wyczuwalnym w mieście. Usiądź przy stoliku paryskiej kafejki, poczuj zapach świeżych croissantów i zrelaksuj się podziwiając monumentalną wieżę Eiffla.

Plan miasta Paryż

 

Londyn stolica biznesu i finansów, jedna z największych metropolii świata, której obszar zamieszkuje około 14 milionów ludzi. Miasto niezwykle różnorodne i pełne kontrastów . Jego historia sięga czasów Cesarstwa Rzymskiego, a powstanie datuje się na pierwsze stulecie naszej ery. Dzięki strategicznemu położeniu nad rzeką Tamizą, Londyn szybko stał się ważnym ośrodkiem handlu, którym pozostaje do dzisiaj. Stolica Wielkiej Brytanii to także siedziba najsłynniejszej monarchii świata. Pałac Buckingham jest obok Big Bena, czerwonych budek telefonicznych i piętrowych autobusów, symbolem miasta. Tętniąca życiem stolica to świetnie wyważona mieszanka tradycji z nowoczesnością.

Plan miasta Londyn

Nowy Jork kulturalna i biznesowa stolica nowego świata. Miasto niezwykłe, w którym przeplata się niezliczona ilość kultur, tworząca unikalną mieszankę. Miejsce zamieszkiwane przez marzycieli, oferujące niewyczerpane możliwości. Było pierwszym przystankiem wielu amerykańskich imigrantów, którzy właśnie tutaj rozpoczynali realizację swojego amerykańskiego snu. Uważane za światową stolicę kultury, oraz biznesu. Najludniejsze, najgęściej zaludnione miasto Stanów Zjednoczonych. Założony w 1624 Nowy Jork, stanowi architektoniczną wizję nowoczesności i przyszłości. Jego najpopularniejsze punkty to Statua Wolności, Central Park oraz Times Square. Wsiądź do żółtej taksówki i daj się porwać dynamicznemu tempu metropolii.

Plan miasta Nowy Jork